Vivat Poród - Na dobry początek
Magda i Milena

Magda i Milena

Milena urodziła się w poniedziałek 1 września 2014 r. Dzień ten był dla mnie pełen wzruszeń, bo był to także pierwszy dzień szkoły starszych dzieci – Michał poszedł do pierwszej klasy, a Martynka do zerówki.

Od samego rana moje ciało się oczyszczało i nie wiedziałam czemu to przypisać – emocjom towarzyszącym rozpoczęciu roku szkolnego, czy też rozpoczynającemu się porodowi (miałam w pamięci, że w taki właśnie sposób rozpoczęły się 2 wcześniejsze porody).

Po powitaniu szkoły pojechałam jeszcze z koleżankami Kasią, Beatą i ich dziećmi do kawiarni na dalsze świętowanie. Pomyślałam, że muszę się dobrze najeść, jeśli być może będę dziś rodzić.

Wszystko smakowało wybornie. Kasia miała ze sobą przepiękne, ręcznie wytwarzane świece. Wybrałam dla siebie jedną o cudownym zapachu, z myślą, że zapalę ją przy porodzie.
Tego dnia wiele innych spraw dopięło się na ostatni guzik – Maciej przywiózł do domu worek sako, na którym rodziły się starsze dzieci, odebrał od znajomej fotelik samochodowy, a w ostatniej chwili poprosiłam go o zabranie dzwoneczka koshi ze szkoły jogi, nie wiedząc jeszcze o tym, że jego dźwięk umili nam nadchodzący wieczór.

Po powrocie do domu poczułam głęboką potrzebę odpoczynku – poprosiłam dzieci o chwilę spokoju...