Vivat Poród - Na dobry początek

Gosia i Oliwia

Nie sądziłam, że wspomnienie porodu może być tak radosne i wzruszające!
Pokonałam wszelkie słabości zarówno fizyczne, jak i duchowe.
Wiem, że przy odpowiednim nastawieniu i wierze we własne siły, jestem w stanie sprostać wszelkim przeszkodom. Przeżycie tych narodzin sprawiło, że jestem inną osobą - pewną swego i siebie, pełną energii i optymizmu.
Euforia i ogromna satysfakcja to uczucia, które towarzyszyły mi tuż po narodzinach, gdy przypatrywałam się maleńkiej istotce wypoczywającej po trudach porodu.
Myślę, że podobne emocje towarzyszą sportowcom, gdy zdobywają medale na olimpiadzie lub himalaistom, gdy docierają na szczyt góry. Ja osiągnęłam swój najwyższy szczyt i najbardziej upragniony medal.
Nie da się tych emocji opisać słowami, ale spróbuję...
Kiedy okazało się, że będziemy ponownie rodzicami wiedziałam, że ten poród będzie inny niż poprzedni. Chciałam urodzić godnie, bezpiecznie i świadomie.
Wciągnęłam się w lekturę na temat porodów naturalnych i w pozytywne opowieści porodowe. Od początku wiedziałam, że tak chcę urodzić. Zaskoczyło mnie, jak bardzo różni się przebieg ciąży i porodu przy różnym nastawieniu psychicznym.
Pierwszy poród po ciąży z komplikacjami był porodem fizycznym - rutynową procedurą medyczną. Zabrakło w nim atmosfery intymności i prywatności.
Poród oddaliśmy w ręce osób "bardziej kompetentnych". Nie wiedzieliśmy wtedy wielu rzeczy i nie mieliś...