Vivat Poród - Na dobry początek
Szczęśliwa mama i projekt Biorę poród w swoje ręce

Szczęśliwa mama i projekt Biorę poród w swoje ręce

Szczęśliwa Mama to wsparcie psychologiczne dla rodziców planujących ciążę, kobiet w ciąży, przygotowanie do porodu, opieka po porodzie i po poronieniu. Ale to tylko w okolicach Krakowa.
W całym zaś kraju to projekt: Mój poród - Biorę poród w swoje ręce pod patronatem Dzieci są ważne: Psycholożki, doule i położne będą oswajały przyszłe mamy z porodem i przekonywały je do zaufania swojemu ciału i naturze.
Monika pisze to, co czuję głęboko w sercu: „Poród może być jednym z najsilniejszych, najbardziej znaczących w życiu kobiety, rozwijającym, mocnym, pięknym przeżyciem i scalającym całą rodzinę wydarzeniem, po którym życie nabiera nowego wymiaru.” Ważne jest, by kobieta "mogła wczuć się w to co naprawdę odczuwa, czego potrzebuje i reagować zgodnie z tymi potrzebami.”
Wiele tam słów, które jak balsam na duszę chce się czytać i czytać, i czytać: „Pamiętaj, że ta siła jest w Tobie, trzeba ją tylko odszukać. Zaufaj instynktowi. Ty najlepiej wiesz, co robić. Nie potrzebujesz szczegółowych instrukcji i poleceń. Musisz tylko zaufać sobie i otworzyć się.”