Vivat Poród - Na dobry początek
Z serca do serca. Afirmacje dla kobiet w ciąży - Marika Krajewska

Z serca do serca. Afirmacje dla kobiet w ciąży - Marika Krajewska

Czy wiecie, że... dziennie przelatuje nam przez głowę aż 65 tysięcy myśli?!
Moc naszego umysłu jest nieograniczona, słowo raz po raz staje się ciałem – tak działa nasz mózg, o czym dobrze wiedzą coachowie, trenerzy mentalni czy inni terapeuci.
Neurobiolog dr Bruce Lipton powiedział: "Chwila, gdy zmieniasz swoje postrzeganie jest momentem zmiany chemii Twojego ciała". To mocne przełożenie: głowa-ciało.
Jeśli tak się dzieje, to warto zasilać te z myśli, które są dla nas karmiące, wspierające i dające moc.
Praktyka afirmacji, często wykorzystywana chociażby w sporcie, idealnie sprawdza się również w przygotowaniach do porodu.
Można ułożyć swoje własne pozytywne deklaracje okołoporodowe, wypisać je i porozwieszać w różnych miejscach w domu, tak, by widzieć je wielokrotnie każdego dnia, aby wzmocnić proces przeprogramowywania. Ale... można też już od samego początku ciąży czytać „Z serca do serca. Afirmacje dla kobiet w ciąży” i budować wiarę w moc swoich kompetencji od pierwszych dni.
Ta mała książeczka Mariki Krajewskiej zawiera afirmacje podzielone na 9 m-cy, po jednej na każdy tydzień ciąży. Co ciekawe, startujemy z punktu: pierwszy tydzień. Wiele z nas doświadcza stanu oczekiwania, a później czuje z mocą moment połączenia komórek, implantacji albo ma niezmąconą wewnętrzną pewność, że ...